"Несебър“ не успя да спре „Царско село“

Главна категория: Новини
Посещения: 1319

Nesebar1618Тимът на „Несебър“ загуби с 0:2 у дома от един от фаворитите за промоция в Първа професионална лига „Царско село“ /София/. Несебърлии инкасираха второ поражение в шампионата, като в своя актив имат и победа от проведените до момента 3 кръга. В актива на „Царско село“ пък вече има 3 победи. Гостите от София имат и реализирани 8 гола в изминалите срещи, които, до момента правят столичния отбор най-резултатен в групата, преди предстоящото провеждане на днешните двубои във Втора професионална лига, които противопоставят „Литекс“ /Ловеч/ - „Арда“ /Кърджали/ и „Локомотив“ /София/ - „Лудогорец II” /Разград/.

И двата гола в изминалата среща „Несебър“ - „Царско село“ паднаха през втората част, като автори на попаденията бяха Божидар Кацаров и Реян Даскалов.

Въпреки загубата, футболистите на „Несебър“ имаха своите възможности за гол, като при едно от най-чистите положения Реджеб Халил пропусна да реализира при центриране на капитана Николай Костов.
Вратарят на „Несебър“ Павел Здравков спаси дузпа на Васил Калоянов в 20-та минута.

Съставът на „Несебър“ в изминалата среща: 1.Павел Здравков,18.Нуретин Пюскюлю, 16.Николай Дамянов, 2.Джуниет Али, 27.Николай Костов, 32.Симеон Баев /60- 19.Реджеб Халил/, 9.Трайо Грозев /68- 14.Николай Дросев/, 17.Джунейт Яшар /54- 8.Иван Михайлов/, 21.Иван Цачев, 20.Жак Пехливанов, 3.Атанас Ташолов
Неизползвани резерви: 33.Петко Пацов, 23.Диян Молдованов, 10.Галин Димов, 13.Христо Каймакански

В следващата си среща „Несебър“ ще играе отново на своя стадион, но този път като гост срещу „Поморие“. Както е известно, поморийци временно домакинстват в Несебър, заради ремонт на тревното покритие на своето съоръжение.
Двубоят е 18-ти август, събота, от 18:00 часа.

„Пирин“ /Благоевград/ - „Поморие“ 0:2

Лидер в класирането е „Царско село“ /Сф/ с 9 т., следван от ЦСКА 1948 /Сф/ - 7 т., „Струмска слава“ - 7 т., „Поморие“ - 6 т., „Монтана“ - 5 т., и др.