Момчето, което обра аплодисментите в плувния маратон в Несебър

Главна категория: Новини
Посещения: 3095

A1Популярният млад плувец Антъни Иванов спечели 10-ия юбилеен плувен маратон в Несебър. Талантът бе най-бърз в категорията при мъжете, като преплува пръв почти 2 километровото разстояние.

„За първи път участвам. Тук съм на море, почивам. Реших да участвам, защото малката ми сестра има имен ден. Исках да взема икона за нейно здраве. Първото място дойде от само себе си. Аз вече съм и поизгубил форма една седмица след Европейското, но вълните ми помогнаха, бутаха ме към финала.
Декември месец имам Световно първенсто за мъже на малък басейн, след това следващата година Световно първенство на голям басейн, да се надяваме и по-следващата година Олимпиада в Токио.“, каза за Melnicata.com Антъни Иванов.

A2

Плувецът получи купа и осветена икона от организаторите – Община Несебър и клуб по водни спортове „Месембрия“. Ето и останалите първенци:
Жени – Светла Згурова
Момичета – Емилия Берегова
Момчета – Александър Божилов

Най-младият участник бе само на 9 години – Филип Стаматов. Най-възрастен бе Павел Ралев – на 64 години.
Тази година бяха връчени и почетни плакети на граждани, които са допринесли за организацията на плувния маратон в Несебър.

A3A4

Вижте още: Община Несебър награди четири достойни личности

Вижте още: 3 предложения за брак в Несебър пред десетки хиляди присъстващи

Вижте още: Честит празник, Несебър (Фотогалерия, част I)

Вижте още: Честит празник, Несебър (Фотогалерия, част II)