Исторически рекорд за несебърските баскетболисти

Главна категория: Новини
Посещения: 3123

BkNs19 1Баскетболен клуб „Несебър“ постави нов рекорд за победи откакто е създаден клубът, научи Melnicata.com. Само за два дни 3 от възрастовите групи изиграха 6 срещи и постигнаха максимума – 6 победи.

Момичета до 12 години, водени от Стилиян Кукучев, участваха в Стара Загора в турнир от група „Б“ на зона "Загоре".

В първата среща несебърските момичета победиха "непобедимият" досега "Черноморец 2014" /Бс/ с 42:35 т., а във втората разгромиха "Локомотив" /Стара Загора/ с 95:7 т..

Така за първи път момичетата постинаха две победи в един ден, което е рекорд за школата и също говори за огромният им напредък.

По същото време момчетата до 14 години, водени от Мариян Костадинов, изиграха две срещи в новооткритата зала в Казанлък. Там те участваха в шампионатни срещи от 1-во до 5-то място в зона „Загоре“.

BkNs19 2Постигнатите победи бяха над „Берое“ /Стара Загора/ със 71:64 т. и със 70:36 т. срещу „Розова долина“ /Казанлък/.
С тези победи БК „Несебър“ води във временното класиране, следван от отборите на "Берое" /Ст.З./, "Сливен 2010","Розова Долина" /Кз/ и "Делфин 2" /Бс/.
И в този случай несебърлии имат повод за гордост, защото участват с деца, които са поне с година по-малки от допустимите за участие състезатели.

И момчетата до 16 години, водени от Стойчо Кукучев, записаха дебютни за годината изяви. Талантите участваха в решителен турнир от група „А“ на зона „Загоре“ в Бургас.

В първата среща "Несебър“ победи "Черноморец" /Бс/ с 89:30 т., като и най-малките състезатели получиха много игрови минути. Любопитното е, че почти всички 14 състезатели реализираха точки.

Във втората среща с много силният "Сливен баскет", с който "Несебър“ си размени по една победа през сезона, и тази среща бе решаваща. До полувремето двубоят бе равностоен, но с преднина за БК „Несебър“ - 37:33 т. През второто полувреме несебърлии рискуваха с много агресивна защита и доста атрактивни изпълнения в нападение, което бе решаващо за крайното 91:61 т. Така 16 годишните завършиха първи в групата и ще участват във финалите за първите 3 места в зона "Загоре".

Друго отличително за трите изиграни турнира бе многобройната публика от родители и фенове, която пропътува стотици километри, за да подкрепя БК "Несебър" в различни точки на страната. От БК „Несебър“ споделиха, че при домакинството на момчетата до 16 години в Бургас е имало над 200 човека в залата, като са се откроявали поне 100 фена на "Несебър".