Ярослав Никонов представи Несебър в националния баскетболен отбор

Главна категория: Новини
Посещения: 1147

basketball qroslavСъстезателят на Баскетболен клуб „Несебър“ Ярослав Никонов, ученик в СУ“Любен Каравелов“, представи града ни като участник в турнира YDF в Скопие.

Ярослав игра за националния отбор при момчета до 15 г.Под ръководството на Йордан Иванов и Петър Клечков нашият състезател участва и в четирите двубоя на турнира, като във всичките отбеляза точки и беше един от най-полезните играчи за отбора ни.
Друго впечатляващо постижение бе, че Никонов реализира 11 от 11 стрелби от наказателната линия.
Националният ни тим загуби първите 2 срещи от Турция с 60:64 в последните секунди на мача и от Македония с 65:91 т. В следващите 2 срещи момчетата ни победиха категорично Косово с 77:53т.  и Румъния с 82:43т.
С всяка следваща среща баскетболиста от Несебър получаваше все повече игрово време и спечели доверието на треньорският щаб на България.

Четете още: Първото издание на „Несебър Бийч Къп“ - предизвика огромен интерес