Нов грандиозен успех за ОМК „Несебър 2000“

Главна категория: Къде|Какво
Посещения: 1749

Ветроходците от Общински морски клуб „Несебър 2000“ отново показаха класа и завидни умения, които им спечелиха 11 медала от последното, завършило вчера, състезание - регата „Черноморец Бургас". Състезателната програма включваше 8 детски и олимпийски ветроходни класа. Участниците бяха над 150 от 13 български клуба от цялата страна, а най-голям интерес имаше към най-малките – 61 лодки в клас „Оптимист“. Проведоха се 6 състезателни гонки в класовете „Оптимист“, „Лазер“, „Кадет“, „420“, „470“ и „Фин“.

Събитието е част от проявите за отбелязване на „Бургас – Европейски град на спорта“ за 2015 г., включено и в спортния календар на Българската Федерация по Ветроходство. Шампионатът носи точки и за официалната ранглиста. Домакин и организатор на атрактивната надпревара бе яхт клуб „Черноморец Бургас“.

Ето и списък на призьорите от Общински морски клуб „Несебър 2000“:

Владислав Маринов /14г./ - първо място в общото класиране при клас „Оптимист“ и първи при момчета старша възраст;

Ан-Никол Кънева /12г./ - второ място при девойки младша възраст в клас „Оптимист“;

Дияна Маркова /11г./ - трето място при девойки младша възраст в клас „Оптимист“;